İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

The Straight Story
The Straight Story

The Straight Story

Mehmet Açar ile David Lynch Sineması Üzerine Söyleşi Artizan Sanat’ta

Artizan Sanat’ta bu hafta, “Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında David Lynch’in “The Straight Story” gösteriminin ardından sinema yazarı Mehmet Açar’la film üzerine bir söyleşi yapılacak.
Tematik film söyleşileriyle sanat çevrelerinde kısa zamanda adını duyurmayı başaran Artizan Sanat’ta bu hafta “Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Amerikan sinemasının önde gelen yönetmenlerinden David Lynch‘in 1999 yapımı “The Straight Story” filmi var. 15 Aralık 2022, Perşembe, 17:00’de Artizan Sanat’ta gösterimi yapılacak filmin ardından saat 19:00’da moderatörlüğünü yönetmen Faysal Soysal’ın yapacağı, sinema yazarı Mehmet Açar’ın konuk olacağı bir söyleşi sanatseverleri bekliyor.

“The Straight Story” hakkında

Alvin Straight kızı ile bir kasabada yaşayan, diyabet hastası, yaşı geçkin bir adamdır. Oldukça sıradan bir hayat yaşayan Alvin yaşı nedeniyle araba kullanamamakta ve kendi başına yürüyememektedir. Ancak tüm bunlara karşın inatçılığıyla tanınmaktadır. Bir gün gelen bir telefonla on yıldır hiç konuşmadığı ağabeyinin kalp krizi geçirdiğini öğrenir. Bunun üzerine çim biçme makinasını alarak kilometrelerce sürecek bir yolculuğa çıkar.