İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

The Kid
The Kid

The Kid

Artizan Sanat’ta bu hafta, “Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Charlie Chaplin’in “Yumurcak”  filmi gösterimi ve ardından Dr. Canan Balan ile bir söyleşi yapılacak.

Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Artizan Sanat’ta bu hafta, Charlie Chaplin’in en önemli yapımlarından biri olarak kabul edilen, neredeyse otobiyografik filmi, komedi ve dramın düşündüren bir karışımı Yumurcak (The Kid, 1921) sinemaseverlerle buluşacak.  23 Ocak 2023, Pazartesi saat 17: 00’de Artizan Sanat’ta gösterimi yapılacak filmin ardından 18: 15’te moderatörlüğünü Esra Kartal Soysal’ınyapacağı, Dr. Canan Balan’ın konuk olacağı bir söyleşi yapılacak. Canan Balan ile Yumurcak filmi üzerinden, Chaplin filmografisi ve sessiz sinema dönemi konuşulacak.

Yumurcak (The Kid) hakkında

Sevdiği adam tarafından terk edilen Edna, yoksulluğu nedeniyle küçük çocuğuna bakamaz ve onu daha iyi bir hayat sürmesi için zengin olduğunu düşündüğü bir evin önündeki limuzinin yanına bırakır. Oysa bu limuzin çalıntıdır ve hırsızlar çocuğu bulduklarında onu fakir mahallelerindeki bir sokağa bırakırlar. Şarlo tesadüf eseri bebeği bulur ve onu evine getirir.

Edna yıllar sonra ünlü bir opera sanatçısı olmuştur ve çocuğunu bıraktığı günden beri pişmanlık duymaktadır. Çevresindeki herkesi oğlunu bulmaları için seferber eder. Şarlo ile artık beş yaşına girmiş yumurcağın ise kendilerine ait bir düzenleri vardır.