İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu
Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu

Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu

Artizan Sanat Film Gösterimlerine “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” ile Devam Ediyor 

Beyoğlu’nun yeni kültür sanat mekânı Artizan Sanat, sinemaseverleri Türk sinemasının eskimeyen filmleriyle buluşturuyor. Artizan Sanat, “Türk Sinemasında Eskimeyenler” film gösterimleri serisine Engin Ayça’nın “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” (1990) filmi ile devam ediyor. Filmin restorasyonlu kopyasını izleyeceğimiz etkinlikte, Türk sinemasına hem teorik alanda hem de sahada nitelikli işleriyle katkı sağlayan usta yönetmen Engin Ayça konuk olarak katılacak, söyleşinin moderatörlüğünü Tuba Deniz yapacak.

Etkinlik, 09 Kasım 2022 Çarşamba günü Akademi Beyoğlu’nda, saat 17.30’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” filminin gösterimi ile başlayacak. Saat 19:15’te ise sinema yazarı Tuba Deniz’in moderatörlüğünde Yeşilçam’ın usta ismi Engin Ayça ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Kısaca “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu”:

Filmde, kendisine âşık bir müzisyenin ölümüyle geçmişini hatırlayan bir şarkıcının hayatı anlatılır. Türk Sanat Müziği sanatçısı Leyla Akın (Türkan Şoray), orkestrasında ud çalan Cemal Bey (Ekrem Bora) ile uzun yıllardır beraber çalışmaktadır. Bir gün Cemal Bey hayatını kaybeder. Bu ölüm Leyla’yı derinden etkiler. Leyla, Cemal Bey’in hayatını, düşüncelerini ve duygularını daha iyi anlayabilmek adına onu tanıyan insanlarla görüşmeye başlar. Ancak bu yolculukta geçmişte farkında olmadığı bir aşk hikâyesini keşfedecektir.