İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Serseri Aşıklar
Serseri Aşıklar

Serseri Aşıklar

Artizan Sanat’ta “Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında bu hafta, Jean-Luc Godard’ın, “Serseri Âşıklar” filminin gösteriminin ardından sinema yazarı Rıdvan Şentürk ile bir söyleşi yapılacak.

Tematik film söyleşileriyle adından söz ettiren Artizan Sanat’ta bu hafta Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Fransız “Yeni Dalga” sinemasının önemli temsilcilerinden Jean-Luc Godard’ın 1960 yapımı “Serseri Âşıklar” (1960) filmi var. 15 Nisan 2023,  Cumartesi saat: 13:30’da Artizan Sanat’ta gösterimi yapılacak filmin ardından saat 15:00’de Rıdvan Şentürk ile moderatörlüğünü yönetmen Faysal Soysal’ın yapacağı bir söyleşi sanatseverleri bekliyor.

“Serseri Âşıklar” hakkında

Michel Poiccard (Jean-Paul Belmando), Marsilya’da bir otomobil çalar ve yolda bir polis öldürür. Paris’te, New York Herald Tribune gazetesi için stajyerlik yapan genç Amerikalı Patricia (Jean Seberg) ile yolları kesişir.

Polis tarafından aranan Michel bir taraftan Roma’ya gidecek parayı bulmaya çabalarken bir taraftan da Patricia’yı da yanında götürmek istemektedir. İkisi kaçak bir hayata başlarlar fakat bir süre sonra Patricia bu gidişe dur diyecektir.

Fransız Yeni Dalga akımının kült filmi Serseri Âşıklar’ın senaryosunu Godard, François Truffaut’nun işaret ettiği bir gazete haberinden hareketle yazar.