İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Paris, Texas
Paris, Texas

Paris, Texas

 Artizan Sanat’ta bu hafta, “Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Wim Wenders’in bir yol hikâyesi anlatan “Paris,Texas” gösteriminin ardından Ayşe Pay ile film üzerine bir söyleşi yapılacak.

Tematik film kuşağı Dünya Sinemasında Eskimeyenler”de bu hafta Artizan Sanat’ta Wim Wenders’in “Paris, Texas” filmi gösterilecek. 04 Şubat, Cumartesi, 15:30’da başlayacak film gösteriminin ardından saat 18:00’de moderatörlüğünü yönetmen Faysal Soysal’ın yapacağı, sinema yazarı Ayşe Pay’ın konuk olacağı bir söyleşi Artizan Sanat’ta sanatseverleri bekliyor.

Paris, Texas Hakkında: Wim Wenders’ın başyapıt filmlerinden “Paris, Texas”, Teksas eyaletinin çöllerindeki ıssız otoyollarda sürekli olarak yürüyen, hiç konuşmayan, çevresi ile iletişim kurmayan, adeta hayata küsmüş orta yaşlı bir adam olan Travis’e odaklanıyor. Yıllarca ortalıkta görünmemesinin ardından bir gün gelen telefonla abisi Travis’e ulaşır ve tekrar hayata döndürmeye çalışır. Abisi onu ilk olarak Los Angeles’a oğlunun yanına getirir. Sonrasındaysa eski karısını bulmak için birlikte yola çıkarlar.