İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Oyunculuk Atölyesi
Oyunculuk Atölyesi

Oyunculuk Atölyesi

Etkinlik Tarihi: 6 -13 Mayıs Cumartesi

Mekân: Artizan Sanat

Son Başvuru Tarihi: 1 Mayıs 2023

Başvuru süresi bitmiştir.

 

Artizan Sanat’ta Mayıs ayında gerçekleştirilecek Oyunculuk Atölyesi için başvurular başladı.

Sektörde pek çok profesyonel işe imza atan uzman isimlerin genç sinemacılara eğitim verdiği Artizan Sanat Kısa Film Atölyeleri kapsamında, Feride Çetin Mayıs ayında Oyunculuk Atölyesini verecek. 6 ve 13 Mayıs tarihlerinde 11:00/15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek oyunculuk atölyesine son başvuru tarihi ise 1 Mayıs.

Oyunculuk Atölyesini verecek olan Feride Çetin, İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Radyo, TV ve sinema eğitimi aldı. Ardından eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin şimdiki adı “Film Tasarımı” olan bölümünde ve Amerika’da New York Film Academy’de sürdürdü.

2005’te gösterime giren ‘2 Genç Kız’ filmindeki performansıyla tanındı, bu performansıyla Altın Koza en iyi kadın oyuncu, Ankara Film Festivali ile Sadri Alışık sinema ödüllerinde “umut veren oyuncu” ödüllerini aldı. Yer aldığı diziler arasında “Rüya Gibi”, “Hatırla Sevgili”, “Son Ağa”,” İstiklal Şahin Bey”, “Yalancısın Sen”, “Aşk ve Ceza”, ve “Hercai” de yer alıyor.

Filmleri ise “2 Genç Kız”, “Gomeda”, “Ulak”, “Güzel Günler Göreceğiz”, “Aziz Ayşe”, “Taş Mektep”, “Lal”, “Put Şeylere”, “Manyak”, “Güven”, “Kim Mihri”, “Bebek Geliyorum Demez”, “Sesinde Aşk Var”, “Sabırsızlık Zamanı” ve “Kalbim Yaralı”dır.

İlk öykü kitabı “Duyulur Dünyanın Şakası”, 2015’te İletişim Yayınlarından çıkarken, deneme yazılarından oluşan “Annemiz Aşktır”  kitabı ise 2019’da Doğan Kitap etiketiyle okurla buluştu. Televizyon kanallarında program editörlüğü ve metin yazarlığı da yapan Çetin, ayrıca Radikal Kitap, Roman Kahramanları, OT dergi, Se7en Mecmua, Arka Pencere gibi dergilerde kültür sanat yazıları da yazdı. Bir çocuk annesi olan Çetin, tiyatro çalışmalarına Altıdan Sonra Tiyatro ile Kumbaraci50’de devam etmektedir.