İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Miyazaki Atölyesi
Miyazaki Atölyesi

Miyazaki Atölyesi

Yarıyıl Tatilinde Gençler Miyazaki Atölyesi için Artizan Sanat'ta Buluşuyor!

 

Etkinlik Tarihi: 30-31 Ocak 2023

Mekân: Artizan Sanat

Son Başvuru Tarihi: 29 Ocak 2023

Başvuru süresi bitmiştir.


Artizan Sanat yarıyıl tatilinde gençleri Japon anime ustası Hayao Miyazaki’nin hayal dünyasında bir yolculuğa çıkaracak. İki gün sürecek atölyede Miyazaki’nin filmografisinden seçkiler eşliğinde sinemada çocuk temsili, animasyon filmlerinde karakter tasarımı ve stop-motion teknikleri üzerine uzman isimlerden eğitimler verilecek. 12-20 yaş aralığının katılabileceği, iki gün sürecek atölyeye kayıt yaptırmak için TIKLAYINIZ.

30/31 Ocak tarihlerinde iki gün sürecek olan atölyede ilk gün saat 11:00’de başlayacak olan Komşum Totoro (1988) filminin gösteriminin ardından saat 13:00’teki “Film Analizi” atölyesinde Japon anime ustası, yönetmen Hayao Miyazaki’nin filmografisi konu edilecek. Atölyede Çocuk Yazını Yazı İşleri Sorumlusu, edebiyat ve sinema alanında çocuk temsilleri üzerine çalışan Havva Yılmaz eşliğinde Miyazaki’nin dünyası mercek altına alınacak.

31 Ocak Salı günü ise saat 11:00’de başlayacak olan Prenses Mononoke (1997) filminin gösteriminin ardından saat 14:00’te Medeniyet Üniversitesi’nden, karakter ve kukla tasarımı ile stop-motion animasyon odaklı çalışmaları ile bilinen Özge Sayılgan, Miyazaki filmlerinden mülhem bir “Stop-Motion Animasyon Atölyesi” gerçekleştirecek.

Atölye kapsamında Komşum Totoro, Ruhların Kaçışı, Yürüyen Şato, Küçük Cadı Kiki, Prenses Mononoke ve daha pek çok efsaneleşen filme kurmuş olduğu animasyon stüdyosu Studio Ghibli’de hayat veren Hayao Miyazaki’nin filmografisine daha yakından bakmak ve onun zengin hayal dünyasından hareketle neler yapılabileceğine dair “Stop-Motion Animasyon Atölyesi”nde pratiğe dayalı bir fikir jimnastiği yapılması planlanıyor.