İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Kitaptan Perdeye Film Afişleri Sergisi
Kitaptan Perdeye Film Afişleri Sergisi

Kitaptan Perdeye Film Afişleri Sergisi

Edebiyat Uyarlaması Türk Filmleri “Kitaptan Perdeye Film Afişleri” Sergisi

Artizan Sanat, “Kitaptan Perdeye Film Afişleri” sergisiyle Türk Sineması Araştırmaları (TSA) arşivinden özel bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturuyor. “Kitaptan Perdeye Film Afişleri” sergisi 12-30 Ocak tarihleri arasında Artizan Sanat’ta görülebilir.

12 Ocak Perşembe, 18:00’de yapılacak sergi açılışının ardından, saat 19:00’da, sinema yazarı Tuba Deniz moderatörlüğünde, Türk sinema tarihi alanında duayen isim Burçak Evren ile sinemamızın edebiyat uyarlamaları ve afişler üzerine bir söyleşi gerçekleşecek.

Türk sinemasında geçmişten bugüne çok sayıda edebiyat uyarlaması film çekildi. Üstelik bazı edebi eserlerin uyarlamalarının birden fazla versiyonu söz konusu. Yeşilçam sinemasının ve o dönemin kendine has üslubunun yansımalarını filmlerin afişlerinde görüyoruz, 90 sonrası Yeni Türk sinemasında ise daha çağdaş yorumlar dikkat çekiyor. Türk Sineması Araştırmaları (TSA) arşivinden bir araya getirilen “Kitaptan Perdeye Film Afişleri” sergisinde edebi eserlerden sinemaya uyarlanan filmlerin afişlerinden oluşan özel bir seçki sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Türk Sinemasından izler taşıyan film afişlerinden oluşan “Kitaptan Perdeye Film Afişleri” sergisi 30 Ocak tarihine kadar, Pazar günleri hariç, 10:00 ile 18:00 saatleri arasında Artizan Sanat’ta görülebilir.