İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Kısa Film Atölyesi - II
 Kısa Film Atölyesi - II

Kısa Film Atölyesi - II

Etkinlik Tarihi: 4 -11-18-25 Mart Cumartesi

Mekân: Artizan Sanat

Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2023

Başvuru süresi bitmiştir.

 

Artizan Sanat’ta Mart ayında Kısa Film Atölyesi Devam Ediyor!

Artizan Sanat’ta Şubat ayında başlayan Kısa Film Atölyesi’nin ikinci aşaması Mart ayında yapılacak.

Sektörde pek çok profesyonel işe imza atan uzman isimlerin genç sinemacılara eğitim verdiği Kısa Film Atölyesi’nde Şubat ayında Aybars Bora Kahyaoğlu ile senaryo atölyesi, Hakan Enes Tokyay ile yönetmenlik atölyesi, Doğuş Minsin ile kurgu atölyesi gerçekleşmişti. Mart ayındaki yapılacak olan atölyenin ikinci aşamasında ise görüntü yönetmenliği, yapımcılık ve oyunculuk atölyesi yapılacak.

Her hafta Cumartesi günü gerçekleşecek olan atölyelerde yapımcılık derslerini Sükut Evi (2018), Ceviz Ağacı (2019) gibi sinema filmleri, Berkun Oya’nın çok ses getiren Netflix dizileri Bir Başkadır (2020), Cici (2022) gibi pek çok filmde yapım sorumlusu olarak çalışan Ahmet Şahin verecek.

Kısa Film Atölyesi’nde oyunculuk derslerini verecek isim ise Feride Çetin. 2005’te gösterime giren İki Genç Kız filmindeki performansıyla tanınan ve Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Çetin’in rol aldığı diziler arasında Rüya Gibi, Hatırla Sevgili, Hercai sayılabilir, rol aldığı filmler arasında ise Gomeda (2007), Ulak (2008), Güzel Günler Göreceğiz (2011) var.

Görüntü yönetmenliği derslerini verecek olan Sedat Şahin de diğer hocalar gibi uzun senedir sektörde çalışan bir isim. 2002-2010 yılları arasında çeşitli sinema, dizi, reklam ve klip projelerinde kamera asistanı, focus puller, kameraman, ışık asistanı, ışık şefi olarak çalışan Şahin, 2010 yılından bu yana aralarında Toz Ruhu (2014), Ben İyi Biri Olmadan Önce (2019), Boşlukta/Drifting’in de (2022) yer aldığı çok sayıda belgesel, sinema filmi, reklam ve klip projelerinde görüntü yönetmeni olarak çalışmakta.

Sinema alanında üretimde bulunmak isteyen gençlere açık olan atölye, 4-11-18-25 Mart tarihlerinde Cumartesi günleri, Beyoğlu Mis Sokak’ta bulunan Artizan Sanat’ta gerçekleşecek. Kısa filmcilerin teorik ve teknik açıdan daha yetkin ve güçlü film üretimine katkı sağlamak için düzenlenen atölye çalışmasına katılanlara program sonunda sertifika takdim edilecektir.

*20 kişilik kontenjana sahip olan, ücretsiz katılım sağlanacak atölyeye son başvuru tarihi 28 Şubat 2023.