İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

“Herkes Nerede!..” Kaligrafi Sergisi
“Herkes Nerede!..” Kaligrafi Sergisi

“Herkes Nerede!..” Kaligrafi Sergisi

Artizan Sanat bu kez kaligrafi sanatçısı Emrah Yücel’in “Herkes Nerede!..” sergisine ev sahipliği yapıyor. “Herkes Nerede!..” sergisi 18 Mart-19 Nisan tarihleri arasında Artizan Sanat’tasanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

18 Mart Saat: 16:00’da açılışı yapılacak serginin ardından Saat: 17:00’de sanatçı Emrah Yücel ile moderatörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in yapacağı bir söyleşi gerçekleştirilecek. “Herkes Nerede!..” sergi kapsamında yazı sanatının (Kaligrafi) farklı yönleriyle ele alınacağı söyleşi de Emrah Yücel, Mehmet Lütfi Şen’in ve konukların sorularını cevaplayacak.

“Herkes Nerede!..” sergisi 19 Nisan tarihine kadar Artizan Sanat’ta. Sergi Pazar günleri hariç,10:00 ile 18:00 saatleri arasında görülebilir. Sergi kapsamında Emrah Yücel’in 16 eseri izleyici ile buluşacak. İçerisinde enstalasyon çalışmalarından örneklerin de bulunduğu sergi, sanatçının son dönem özgün çalışmalarında oluşuyor. Sanatçı, çalışmalarında sıklıkla alışılagelmiş yargı ve anlayışları sorgulamaktadır. Hem biçim hem de kavramsal olarak “başka bir yolu mutlaka var” diyerek çalışmalarında farklı ifade metotları arayışı içinde olan Yücel; nesnenin varoluşunun içindeki anlamla değer kazanacağı fikrinden yola çıkarak bu doğrultuda, manayı öne çıkaran eserler ortaya koymayı sürdürüyor.

Emrah Yücel Hakkında: 1981, Bartın doğumlu sanatçı, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamlayarak Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Tasarım Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans derecesi aldı. Dünyanın önde gelen yazı sanatçıları ile çalışmalar ortaya koyan sanatçı, ülkesindeki yazı sanatlarının algılanış biçimindeki yanlışlıkları değiştirmek amacıyla çeşitli sergi, çalıştay ve seminerlerde fikir ve deneyimlerini paylaştı. Yazının salt harflerden ibaret olmadığını, biçim ve nesne ilişkisinin tıpkı resim de olduğu gibi yazı sanatında da var olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

The International Association of Master Penman Engrossersand Teachers of Handwriting üyesi olan Emrah Yücel aynı zamanda İngiltere merkezli The Calligraphy and Lettering Arts Society (CLAS)’den kaligrafi diplomasına sahip. 2019 yılına kadar farklı üniversitelerde yazı ve tipografi hocalığı yapan Yücel, grafik sanatlarda da pek çok özgün font ve tasarıma imza attı. Kurumsal ve özel pek çok koleksiyonda eserleri olan sanatçı, sanat hayatına Balat’ta bulunan atölyesinde devam etmektedir.