İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ETKİNLİKLER

Fotoğraf, Resim, Heykel ve Seramik Atölyesi
Fotoğraf, Resim, Heykel ve Seramik Atölyesi

Fotoğraf, Resim, Heykel ve Seramik Atölyesi

Fotoğraf Atölyesi

Etkinlik Tarihi: 4 -11-18-25 Mart Cumartesi

 

Resim, Heykel ve Seramik Atölyesi

Etkinlik Tarihi: 5-12-19-26 Mart Pazar

Mekan: Artizan Sanat

Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2023


Başvuru süresi bitmiştir.

 

Artizan Sanat’ta düzenlenecek olan atölyelerde temel amaç, sanat ile ilgili üretim yapmak isteyen gençleri alanında uzman isimlerle buluşturmak. Atölyeler vesilesiyle gençlerin hem kendi alanında önemli işler ortaya koyan sanatçıların tecrübelerinden istifade etmelerine imkân tanımak hem de eğitim sürecinde edinecekleri dostluklar ile hayallerindeki projeler için yol arkadaşlarıyla buluşacakları bir muhit sağlamak. Sinema, fotoğraf, resim, heykel ve seramik gibi çağdaş sanatların yanı sıra geleneksel sanatlarla ilgili yapılacak ve tamamen ücretsiz gerçekleşecek olan bu atölyelerde katılımcıların teorik eksikliklerini gidermelerinin yanı sıra pratik alanda üretim yapmaları için de bir yol haritası sunulacak.

Artizan Sanat’ta Mart ayında her Cumartesi günü teorik ağırlıklı gerçekleşecek olan “Fotoğraf Atölyesi”nin derslerini fotoğrafçı, akademisyen Kamil Fırat verecek. 1980 yılından bu yana fotoğraf ve sanat teorileri konusunda çalışan Fırat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sanat Kuramları, Estetik, Görsel İletişim, Fotoğraf Fenomenolojisi ve Belgesel Fotoğraf dersleri vermektedir. Ayrıca Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda sergi düzenleyen Fırat’ın eserleri çok sayıda müze ve özel koleksiyonda yer alıyor.

Mart ayı içerisinde her Pazar günü “Resim, Heykel ve Seramik  Atölyesi”nin derslerini verecek isim ise Gülşah Çalık. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun olan Çalık, aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Heykel Kulübü’nde bir yıl süren heykel eğitmenliği yaptı. Bu tarihten sonra farklı özel eğitim kurumlarında resim ve seramik hocalığı ve görsel sanatlar bölüm başkanlığı vazifelerini üstlendi. Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi gibi pek çok özel eğitim kurumunda sanat teorisi üzerine seminer ve konferanslar veren Ressam Gülşah Çalık, halen resim heykel ve diğer sanat alanlarında çalışmalarını sürdürmekte.

Fotoğraf alanında üretimde bulunmak isteyen gençlere açık olan “Fotoğraf Atölyesi” 4-11-18-25 Mart tarihlerinde Cumartesi günleri, “Resim, Heykel ve Seramik  Atölyesi” ise 5-12-19-26 Mart tarihlerinde Pazar günleri Beyoğlu Mis Sokak’ta bulunan Artizan Sanat’ta gerçekleşecek. Fotoğraf, resim, heykel ve seramik alanında daha yetkin ve güçlü üretimlere katkı sağlamak için düzenlenen atölye çalışmasına katılanlara program sonunda sertifika takdim edilecek.

*Katılımcılara başvuru sonuçları mail yoluyla bildirilecektir.

*20 kişilik kontenjana sahip olan atölyeye katılım ücretsiz, son başvuru tarihi 28 Şubat 2023.