İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

HABERLER

Artizan Beyoğlu Film Gösterimlerine Başlıyor
Artizan Beyoğlu Film Gösterimlerine Başlıyor

Artizan Beyoğlu Film Gösterimlerine Başlıyor

Beyoğlu’nun yeni kültür sanat mekânı Artizan Beyoğlu, sinemaseverlere Türk sinemasının eskimeyen filmleriyle merhaba diyor. Artizan Beyoğlu, “Türk Sinemasında Eskimeyenler” film gösterimleri serisine Metin Erksan’ın kült filmi Kuyu (1968) ile başlıyor. Yeşilçam’da pek çok filmin ses mühendisliğini yapan, yapımcılığını üstlendiği filmler arasında Kuyu’nun da yer aldığı Necip Sarıcı’dan filmin ilginç çekim hikâyesini ve Metin Erksan’ı dinleyeceğiz.

Etkinlik, 19 Ekim 2022 Çarşamba günü Akademi Beyoğlu’nda, saat 17.30’da Kuyu filminin gösterimi ile başlayacak. Saat 19:00’da ise Yeşilçam’ın usta ismi Necip Sarıcı konuşmacı olacak.

ARTİZAN BEYOĞLU hakkında

Artizan Beyoğlu, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ve Beyoğlu Belediyesi iş birliği ile yürütülen ‘İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi’ projesi kapsamında hayata geçiyor. Çok yakında Beyoğlu Mis Sokak’taki mekânında etkinliklerini gerçekleştirecek olan Artizan Beyoğlu, kendi mekânında faaliyetlerine başlamadan önce kısa bir süreliğine Akademi Beyoğlu’nda konuklarını ağırlayacak.

Artizan Beyoğlu’nun bu sezon etkinlik takviminde, dünya sinemasının yönünü tayin eden yönetmenlerin filmlerinin yer aldığı “Dünya Sinemasında Eskimeyenler”; Türk sinemasının öne çıkan belgesel, kısa filmlerinin gösterileceği “Türk Sinemasına Yeni Bakışlar” ve sinemamızın kült yapımlarının izleneceği “Türk Sinemasında Eskimeyenler” başlıkları yer alacak. Gösterimlerin ardından yönetmen, akademisyen ve film eleştirmenleri ile filmler üzerine söyleşiler yapılacak.

Artizan Beyoğlu’nda sezon boyu gerçekleşecek etkinliklerden bütün sinemaseverler ücretsiz faydalanabilecek.
Artizan Beyoğlu’nun etkinlikleri sosyal medya hesaplarından ve artizansanat.com internet sitesinden takip edilebilir.

Twitter: @artizan_beyoglu

Instagram: @artizanbeyoglu